facebook
minarik dressage

Tamir Levitan opět trénoval ve Strážovicích

minarik-dressage.2014_19.jpg

Izraelský jezdec a trenér Tamir Levitan své žáky tentokrát učil, aby měli své koně vždy "před holení".

Tamir Levitan je velice pragmatický jezdec, který při tréninku dbá, aby kůň vždy reagoval na sebemenší pomůcku holení. Při svých lekcích se snaží tento přístup předat i svým žákům v sedle.
"Jestliže se v potřebném věku čtyř let kůň nenaučí reagovat stoprocentně na pomůcky holení, bude problém jej naučit později všechny pokročilé drezurní cviky. Je to lekce, s níž se musí začít hned. Není to však vždy kvůli tomu, že by si tento prvek jezdci šetřili na lepší časy. Jezdci leckdy jednoduše neumějí efektivně holeně ovládat, tak, aby dávali koni nějaký srozumitelný signál nebo mají zažité pohodlné pomalé tempo, které je však nepustí dál.
Těžká práce nastává v okamžiku, když je nutné naučit abecedu první třídy desetiletého koně. Málo informovanému jezdci se může zdát, že jej i s koněm zpočátku ženu příliš dopředu. Není to však rychost, nýbrž aktivita zadních končetin, co sleduji. Akorát je nutné, aby se starší kůň oprostil od starého zvyku "ploužit se" v málo aktivním tempu. Rovněž jezdec se musí naučit reagovat na případnou pasivitu koně vůči signálu holení. Ignoraci jemné pomůcky musí ihned následovat signál ostřejší. Na druhou stranu je nezbytné, aby jezdec okamžitě odměnil koně jistou pasivitou svého těla, když kůň reaguje správně. Tím dá koni najevo, že udělal to, co se od něj žádá. Výsledkem by měl být pozorný kůň, který bez velkého úsilí jezdce jde stále aktivně dopředu v požadovaném chodu a tempu."

minarik-dressage.2014_12.jpgminarik-dressage.2014_17.jpgminarik-dressage.2014_14.jpgminarik-dressage.2014_06.jpgminarik-dressage.2014_08.jpgminarik-dressage.2014_22.jpgminarik-dressage.2014_23.jpgminarik-dressage.2014_11.jpgminarik-dressage.2014_07.jpg
© 2011, Minarik Dressage, Strážovice 23, Neveklov | tel: 737 308 531, 605 311 080 | email: minarik.dressage@seznam.cz | facebook |
Webdesign: saKra