facebook
minarik dressage

Filip vystavoval v Mions

dscn0473.jpg

Dne 17. 3. proběhla v předměstí francouzského Lyonu- Mions vernisáž obrazů Filipa Minaříka, který zde v rámci družby Mions a Horních Počernic na Salonu de Printemps představil celkem čtrnáct olejů a akrylů s dostihovou tématikou.

"Přestože jsem jezdecky dostihy po těžkém pádu opustil, malířsky jim zůstávám věrný. Na druhou stranu mně neláká zobrazovat malbou drezuru, které se, jako jezdec a instruktor věnuji nyní. Drezura je pro mě naplňující naprosto jinak, kdy člověk dlouhodobým tréninkem poznává své nedostatky i dobré vlastnosti a snaží se je uvést v harmonii s vlastnostmi svého koně. Toto je však pro mě malířsky nezobrazitelné."


Filip Minařík se v Mions představil již dvakrát, když zde v minulých letech vystoupil s počernickým divadelním souborem Právě začíname na divadelním festivalu. Vzájemná družba Horních Počernic s Mions pokračuje rovněž v jiných uměleckých akcích a jednou z nich je i výstava Filipových obrazů, která měla vernisáž 17. března tr.
"Přijetí a pohostinnost našich francouzských přátel jsou velmi vřelé. Vždy je naplánován zajímavý program. Vedle návštěv vinic v Beaujolais a slavného města Lyonu, musím vypíchnout návštěvu papežského paláce v Avignonu, která byla fantastická.
Naši francouzští přátelé se nám rovněž vždy snaží představit svou domácí kuchyni, která výtečně chutná a navíc je zdravá."
Vra'tme se však k výstavě, která se každoročně koná pod jménem Salon de Printemps. "Byl jsem pozván jako host, abych zde vedle francouzských umělců představil svá díla a také reprezentoval naši zem..
Sympatická paní Monique Chapat se výborně zhostila role kurátorky mé výstavy.
Představuji zde čtrnáct pláten olejů a akrylů z dostihového prostředí. Vedle obrazů, které jsem dokončil v poslední době, je k vidění rovněž několik obrazů je z dob, kdy jsem maloval v Irsku či Anglii.
Ve svých obrazech chci vyjádřit hlavně pohyb koní, změť barev a adrenalin dostihů, a také zajímavou kombinaci přírody s absolutní civilizací, kterou pohled na dostihy vždy nabízí.
Byl bych rád, aby mé obrazy svou barevností a vyjádřením života připoměly atmosféru dostihů, dále symbolizovaly mé privilegium v soužití s koňmi, a aby lidem přinášely radost."

dscn0266.jpgdscn0397.jpgdscn0263.jpg100708d_pictures037e_1.jpg100708d_pictures063e_1.jpgdscn0486.jpg1601471_695780500460022_802470653_n.jpg
© 2011, Minarik Dressage, Strážovice 23, Neveklov | tel: 737 308 531, 605 311 080 | email: minarik.dressage@seznam.cz | facebook |
Webdesign: saKra